Wild’n’Slow powstało na Karaibach, na wyspie Gwadelupa, gdzie spędziłam 3 lata. Tam powstał pomysł na stroje dla kobiet kochających wolność, otwartych na doświadczenia i kolekcjonujących wrażenia.

Dla kobiet aktywnych, energicznych, odważnych i dzikich, które potrzebują by ich strój był dopełnieniem ich naturalnego stylu. Chcą się czuć lekko i swobodnie. Chcą być sobą. A niekrępujące ruchy ubranie daje im wolność ekspresji. Bez ograniczeń.

W DNA Wild’n’Slow zapisana jest dzikość, ruch i przygoda. Bo wierzę, że kobieta może być dzika jak pantera oraz delikatna i płochliwa jak koliber. A kobieta Slow żyje w zgodzie ze swoim rytmem i wartościami. Ma własny styl, a nie ma niczego bardziej sexy!

Ubrania Wild’n’Slow są produkowane w Polsce, z szacunkiem do ludzi oraz planety z naturalnych tkanin. Wierzę, że taki model tworzenia rzeczy pięknych i użytecznych przynosi korzyść światu na wielu płaszczyznach. Wierzę, że ubrania powinny być zaprojektowane i wyprodukowane tak, by służyły jak najdłużej. Dlatego starannie dobieram tkaniny i bacznie pilnuję jakości ich wykończenia. Moją misją jest rozpowszechnianie idei mody zrównoważonej.

Celem marki Wild’n’Slow jest zaproponowanie takiej mody, która jest nie tylko atrakcyjna, funkcjonalna, kobieca, ale również jej tworzenie nie rujnuje planety.

100%

WILD
FREE
BOLD

100%

WILD
FREE
BOLD

nasze

WARTOŚCI

PRODUKOWAĆ TAK BY MNIEJ ZANIECZYSZCZAĆ

By skutecznie zredukować negatywny wpływ naszej produkcji na środowisko należy produkować MNIEJ. Oraz produkować takie ubrania, których nie trzeba wymieniać po pierwszym sezonie.
Dlatego wybór tkanin ma znaczenie. Len jest znany ze swojej wytrzymałości dzięki długim włóknom. Len jest surowcem odnawialnym. Jego uprawy nie wymagają użycia pestycydów ani irygacji.

Nie ma w nim plastiku. Dlaczego to ważne?
Podczas prania z ubrań zawierających plastik (poliester, elastan, poliamid, akryl) odczepiają się mikro-włókna syntetyczne niewidoczne dla oka, tak małe jak plankton. Poprzez system uzdatniania wody, trafiają do rzek, mórz i oceanów. Te plastikowe mikro śmieci stanowią 90% zanieczyszczenia oceanów.

W przemyśle tekstylnym używa się środków chemicznych na prawie wszystkich etapach produkcji, w szczególności do farbowania lub do uszlachetniania tkanin by nadać im pewne charakterystyki (plamoodporne, niegniecące, efekt śnieżnej bieli czy połysk). Środki toksyczne przedostają się do gleby. Niszczą i zatruwają okoliczny ekosystem oraz zagrażają ludzkiemu zdrowiu. Nasz sposób na zmniejszenie toksyczności naszej produkcji to świadomy wybor lnu gwarantowanego OEKO-TEX – czyli bez użycia środków niebezpiecznych dla zdrowia człowieka i środowiska.

DIABEŁ TKWI W SZCZEGÓŁACH

Noszenie ubrania przez kolejny rok zmniejsza jego ślad węglowy o 24%. Dbamy o jego dokładne wykonanie. Każdy model jest poprawiany kilka razy, zanim powstanie jego końcowa wersja.
Pilnujemy by szwy były staranne i proste. Stosujemy szwy wzmacniające np. przy kieszeniach i planowanych pęknięciach. Po odszyciu, każdy model trafia do pralni. Dzięki temu będziesz miała pewność, że Twoje ubranie nie zbiegnie się w praniu.

Przestrzegając przepisu prania, sprawisz, że będzie Ci służyło dłużej. By jeszcze zwiększyć jego cykl życia, wystarczy, że będziesz je naprawiać. Jeśli sama nie potrafisz tego zrobić, my naprawimy je za Ciebie. Do końca istnienia marki.

REDUKUJEMY ODPADY

Metodą małych kroków optymizujemy procesy.
Pamiętamy, że nawet opakowania z recyklingu, jak każde opakowanie jednorazowego użytku, zanieczyszcza. Dlatego eksplorujemy nowe możliwości i technologie.

Pracujemy nad tym by zmniejszyć zużycie surowców oraz zredukować ilość odpadów.

Dziś nasza produkcja posegregowana, wkładana jest w jeden foliowy worek zbiorczy by zabezpieczyć produkty przed wilgocią i ewentualnym zalaniem a następnie w kartony. Każdy worek foliowy jest używany wielokrotnie. Do Ciebie wysyłamy produkty w fasonowych pudełkach z kartonu z recyklingu.

REDUCE – REUSE – REPAIR – RECYCLE

Wspieramy ideę circular fashion.
Kiedy ubranie jest znoszone i nie nadaje się już do naprawienia, idealnie należałoby je zrecyklingować. W zależności od tkaniny i jej składu jest to mniej lub bardziej skomplikowane i energochłonne.
W kolejnym etapie rozwoju Wild’n’Slow, chcemy wprowadzić pojęcie „łatwości w recyklingu”. Chcemy też zachęcać nasze klientki, by nie wyrzucały zużytych ubrań do kosza, lecz by oddawały je do segregacji.

INSTA
GRAM

INSTA
GRAM

Copyright Wild’n’slow 2019 | Project design SHABLON

Copyright Wild’n’slow 2019 |
Project design SHABLON