Spotkanie z Ewą autorką IG konta @my.simple.style – pasjonatką prostoty i naturalności

Prowadzisz piękny minimalistyczny profil na Instagramie o nazwie @my.simple.style jak to się zaczęło?

Wszystko zaczęło się 5 lat temu… Spontanicznie pewnego dnia utworzyłam konto, które wówczas nosiło zupełnie inną nazwę. Dodawałam zdjęcia głównie o tematyce kosmetycznej, pojawiały się recenzje perfum, z czasem kompozycje stylistyczne, dodatki… Na swoim profilu chciałam dzielić się moim codziennym stylem, pasją do prostoty i naturalności.

Powiedziałabym, że moje konto stworzyłam z zamiłowania do pięknych rzeczy. Staram się, aby było ono spójne interesujące, utrzymane w minimalistycznej prostocie. Od zawsze uwielbiam fotografować więc Instagram pozwala mi po części spełniać się w tym temacie.

Dziś jestem bardzo dumna, że swojego profilu. Znajduję tam mnóstwo wspaniałych, pogodnych osób, z których na co dzień czerpię wzór i inspiracje.

Czy to, co pokazujesz na swoich zdjęciach można nazwać szafą kapsułową?

Gdy otwieram moją garderobę widzę w niej moją indywidualną szafę kapsułową stworzoną pod mój styl. Choć nie ma w niej kultowych produktów uważanych za must have każdej kobiety, czyli marynarki, trencza ani szpilek.

Swoją 'kapsułę’ budowałam od bardzo dawna. Ewoluowała, dojrzewała, zmieniała się z czasem – jak ja. Teraz jestem chyba najbardziej świadoma swojego stylu i swoich wyborów. Lubię sportowy, miejski styl. Mam dużo swobodnych rzeczy, sneakersów, bluz, tshirtów oversize. Nie czuję potrzeby kupowania na siłę czegoś co jest ostatnim hitem mody, bo wiem, że nie jestem w tym prawdziwą sobą.

Trzeba pamiętać, że dla każdego szafa kapsułowa będzie inna. Wszystko powiązane jest z naszym stylem życia. Żyjemy w bardzo różny sposób, co przekłada się na ubrania, których potrzebujemy. Najważniejsze, aby czuć się dobrze i być sobą w tym, co nosimy.

Co lubisz najbardziej w tym koncepcie minimalizmu?

Lubię proste, bardzo uniwersalne rzeczy, naturalne kolory. Dzięki temu wydaje mi się, że moja kapsuła buduje się sama. Nie tworze, nie kupuje i nie noszę niczego na siłę. Lubię, gdy większość rzeczy do siebie pasuje, wtedy wszystko jest prostsze, a życie mniej skomplikowane.

Mój minimalizm przejawia się w każdej dziedzinie życia codziennego nie tylko w ubiorze.

Jaka jest główna zasada tworzenia szafy kapsułowej? Czy możesz zdradzić nam swój sekret?

Od kiedy pamiętam trzymam się zasady less is more. Zawsze uważam i powtarzam, że najlepsze są najprostsze rozwiązania. Zasada tworzenia szafy kapsułowej to dla mnie nie tyle konkretne produkty, czy akcesoria, jakie powinnyśmy posiadać, ale przede wszystkim ich wysoka jakość, naturalne tkaniny, neutralne kolory i odpowiednie dla naszej figury fasony.

Trzymając się tych reguł zawsze zbudujemy pewnego rodzaju bazę, z której będziemy zadowolone

Jaki jest Twój styl ?

W mojej garderobie przeważa to, co wygodne. Jestem mamą 3 dzieci, jestem w ciągłym ruchu, cały czas coś się dzieje. Lubię sportowy, miejski styl. Na co dzień noszę jeansy, bluzy i trampki.

Latem uwielbiam spódnice maxi i bawełniane topy. Zdarzają się oczywiście sytuacje, kiedy chcę wyglądać kobieco, elegancko. Wówczas sięgam po zwiewne, lniane bluzki w stylu Waszej przepięknej Caro’Lin.

Jestem tez bardzo oszczędna w doborze biżuterii. Zawsze wystarczają malutkie złote koczyki lub minimalistyczny pierścionek.

Zgodziłaś się wcielić się w rolę #Wildnslowgirl prezentując bluzkę Caro’Lin. Zademonstrowałaś nam prawdziwą sztukę tworzenia minimalistycznych zestawów. Czym się inspirowałaś?

Moją inspiracją było wspomnienie wieczornego spaceru brzegiem morza w zachodzących promieniach słońca. Polskie wybrzeże to moje miejsce na ziemi. Przywołując na myśl takie momenty nie ma bardziej idealnego połączenia jak biały len i ponadczasowy jeans. Klasyczne, kobiece i zawsze stosowne.

Twoja strona Wild to…

…Klasyka przełamana akcentem z 'pazurem’ w postaci torebki bądź niespotykanych butów.

Twoja strona Slow to …

… Dostosowywanie się do zasad wolnej mody – mniejsza ilość i lepsza jakość ubrań. 

Linki do twoich miejsc w sieci:

Instagram: @my.simple.style

Wszystkie zdjęcia w tym wywiadzie są autorstwa Ewy @my.simple.style

Copyright Wild’n’Slow 2023

Copyright Wild’n’Slow 2023