Wild’n’Slow narodziło się na Karaibach, gdzie projektantka, Joanna Kuś-Martinez spędziła 3 lata. Tam powstał pomysł na markę dla kobiet świadomych, kochających swobodę i otwartych na nowe doświadczenia. 

 

Główną zasadą, która przyświeca Wild’n’Slow jest bycie 100% eko. Środowisko jest dla nas najważniejsze. Dlatego nasze tkaniny są zawsze naturalne, opakowania nadają się do recyklingu, a łańcuch dostaw jest możliwie najkrótszy.

Wszystko dlatego, że #THERESNOPLANETB. 

 

Wild’n’Slow tworzymy w duchu minimalizmu, z dbałością o szczegóły i z troską o środowisko. Projektujemy i szyjemy w Polsce, starannie dobieramy naturalne tkaniny i bacznie pilnujemy jakości. Chcemy, by nasze ubrania służyły kobietom jak najdłużej, a jednocześnie były atrakcyjne, funkcjonalne, kobiece.

Wild to dzikość, ruch i przygoda. Slow to życie we własnym rytmie i w zgodzie z naturą.

Jaka jest zatem kobieta Wild’n’Slow? Aktywna, energiczna i odważna. Dzika jak pantera i delikatna jak koliber. Jej styl ma to odpowiednio eksponować.

 

 

100%

WILD
FREE
BOLD

100%

WILD
FREE
BOLD

nasze

WARTOŚCI

PRODUKOWAĆ TAK BY MNIEJ ZANIECZYSZCZAĆ

By skutecznie zredukować negatywny wpływ naszej produkcji na środowisko należy produkować MNIEJ. Oraz produkować takie ubrania, których nie trzeba wymieniać po pierwszym sezonie.
Dlatego wybór tkanin ma znaczenie. Len jest znany ze swojej wytrzymałości dzięki długim włóknom. Len jest surowcem odnawialnym. Jego uprawy nie wymagają użycia pestycydów ani irygacji.

Nie ma w nim plastiku. Dlaczego to ważne?
Podczas prania z ubrań zawierających plastik (poliester, elastan, poliamid, akryl) odczepiają się mikro-włókna syntetyczne niewidoczne dla oka, tak małe jak plankton. Poprzez system uzdatniania wody, trafiają do rzek, mórz i oceanów. Te plastikowe mikro śmieci stanowią 90% zanieczyszczenia oceanów.

W przemyśle tekstylnym używa się środków chemicznych na prawie wszystkich etapach produkcji, w szczególności do farbowania lub do uszlachetniania tkanin by nadać im pewne charakterystyki (plamoodporne, niegniecące, efekt śnieżnej bieli czy połysk). Środki toksyczne przedostają się do gleby. Niszczą i zatruwają okoliczny ekosystem oraz zagrażają ludzkiemu zdrowiu. Nasz sposób na zmniejszenie toksyczności naszej produkcji to świadomy wybor lnu gwarantowanego OEKO-TEX – czyli bez użycia środków niebezpiecznych dla zdrowia człowieka i środowiska.

DIABEŁ TKWI W SZCZEGÓŁACH

Aby stworzyć ubrania na lata, trzeba zadbać jego dokładne wykonanie. Każdy model jest poprawiany kilka razy, zanim powstanie jego końcowa wersja.
Pilnujemy by szwy były staranne i proste. Stosujemy szwy wzmacniające np. przy kieszeniach i planowanych pęknięciach. Po odszyciu, każdy model trafia do pralni. Dzięki temu będziesz miała pewność, że Twoje ubranie nie zbiegnie się w praniu.

Przestrzegając przepisu prania, sprawisz, że będzie Ci służyło dłużej. By jeszcze zwiększyć jego cykl życia, wystarczy, że będziesz je naprawiać. Jeśli sama nie potrafisz tego zrobić, my naprawimy je za Ciebie. Do końca istnienia marki.

REUSE – REDUCE

Metodą małych kroków optymizujemy procesy.
Pamiętamy, że nawet opakowania z recyklingu, jak każde opakowanie jednorazowego użytku, zanieczyszcza. Dlatego eksplorujemy nowe możliwości i technologie.

Pracujemy nad tym by zmniejszyć zużycie surowców oraz zredukować ilość odpadów. Wykorzystujemy odpady post-produkcyjne, ścinki, końcówki belek by tworzyć z nich nowe modele. Pozwala to na wykorzystanie istniejących tkanin i tworzenie designerskich ubrań w limitowanych seriach.

Twoje zamówienia wysyłamy w biodegradowalnych i kompostowalnych opakowaniach : ich ślad węglowy równa się zero. Są tak samo wytrzymałe i wodoodporne jak klasyczne foliopaki. Są wyposażone w dwa paski samoprzylepne, dzięki czemu możesz zwracać zakupy online używając tego samego opakowania i przy tym zmniejszyć liczbę odpadów. Nie zawierają polietylenu, plastiku z którego wykonana jest większość foliopaków. Są wykonane ze skrobi kukurydzianej i mieszanki dwóch bio-plastików PLA i PBAT, nadruk jest wykonany przy użyciu nietoksycznego tuszu na bazie wody.

REPAIR – RECYCLE

Wspieramy ideę circular fashion.

Noszenie ubrania przez kolejny rok zmniejsza jego ślad węglowy o 24%. By jeszcze zwiększyć jego cykl życia, wystarczy, że będziesz je naprawiać. Jesli sama nie potrafisz tego zrobić, my naprawimy je za Ciebie. Do końca istnienia marki. 

Ta usługa dotyczy tylko odzieży Wild’n’Slow i nie obejmuje krawiectwa i przeróbek. Ubrania muszą być czyste i podlegają ocenie przed zaakceptowaniem naprawy. W celu naprawy napisz do nas hello@wildnslow.com

Jeśli Twoje ubranie Wild’n’Slow jest znoszone i nie nadaje się już do naprawienia, możesz je nam oddać. My zajmiemy się jego upcyklingiem lub recyclingiem. Usługa dotyczy tylko ubrań Wild’n’Slow.  W celu zwrotu swojego zużytego ubrania napisz do nas  hello@wildnslow.com.

INSTA
GRAM

INSTA

GRAM

Copyright Wild’n’Slow 2023

Copyright Wild’n’Slow 2023