Projekt : Adonis – sukienka super bohaterki z Zero Waste Design

Sukienka Adonis to awangardowa propozycja “collabu” polskiej marki Wild’n’Slow i francuskiej projektantki, Zero Waste Fashion Design, Milan AV-JC

 

Jest to innowacyjny projekt całkowicie bezodpadowy. Proces jego powstawania przypomina proces tworzenia puzzli. Cała tkanina na nią przeznaczona została wykorzystana, nie zmarnował się nawet skrawek.

Sukienka Adonis ma ważne zadanie – walka w obronie zmniejszania odpadów powstających podczas produkcji ubrań.

 

 

Każdorazowo wyrzuca się 15-20% resztek materiału. A to oznacza, że rocznie powstaje 60 miliardów metrów kwadratowych odpadów. Jest to 1/6 powierzchni Morza Bałtyckiego.

 

 

 

W dobie fast fashion to odważna, awangardowa, ale też konieczna inicjatywa

Kierowana potrzebą naprawienia mody Wild’n’Slow weszła we współpracę z francuską projektantką, Zero Waste Fashion Design, MILAN AV-JC i zinterpretowała w lnie bezodpadową sukienkę Adonis.

Francuska projektantka Mylène L’Orguilloux bierze za rogi problem odpadów powstałych na stole krojniczym. Rocznie wyrzuca się 60 miliardów metrów kwadratowych ścinków, jest to tyle co 1/6 powierzchni Morza Bałtyckiego.

Każdy element Adonis pasuje do siebie co do milimetra

 

Tkanina w postaci prostokąta wykorzystana jest w 100%. Powstaje z niej minimalistyczne wysublimowana sylwetka o czystych formach. Sukienka jest dowodem na to, że ograniczenie staje się źródłem kreatywności.

Poszczególne elementy sukienki pasują do siebie niczym puzzle. Rękaw sąsiaduje z kołnierzem, a jednoczenie jest krawędzią dołu spódnicy.

Wypracowanie właściwych cięć wymagało 6 tygodniowej intensywnej pracy. Powstało z nich minimalistyczne mistrzostwo świata.

 

 

 

 

Adonis wywołuje tsunami komplementów

Nie. Nie trzeba mieć figury modelki bo nosić Adonis to jak narzucić na siebie pelerynę super bohaterki – wywołuje tsunami komplementów i wydobywa super moc ratowania planety od odpadów!

A co najważniejsze – że może istnieć moda, która bierze odpowiedzialność za stan naszej planety na każdym etapie produkcji.

W szczególności na etapie koncepcji i projektowania, tak by pozostawiały one po sobie jak najmniejszy ślad na ziemi.

Jej strona Wild to…

Kreatywność oraz innowacyjne cięcia sukienki sprawiają, że nosząc ją czujemy się silne i odważne. Tak silne i odważne, że możemy naprawiać modę i uwalniać Ziemię od odpadów.

Jej strona Slow to …

… nie tylko bezopadowa ale i sublimująca forma !

 

Credits Photos Adonis White Milan AV-JC

 

Copyright Wild’n’Slow 2023

Copyright Wild’n’Slow 2023